stan

Jsme hudební duo Gábina a Katka. Společně zpíváme, tancujeme, hrajeme pohádky a skládáme písničky pro děti. Máme za sebou přes 1400 hudebních představení v mateřských a základních školách i jinde na veřejnosti. 

Žijeme v Praze a rády přijedeme i k vám..... muzicírování nás totiž baví. A nejen to! Těší nás tvoření nových scénářů, navštěvování hodin herectví a tance, cvičení na basu a kytaru, natáčení videoklipů, dohadování se u kafe, jaký nový kostým si necháme ušít 🙂 ..... Nejvíc šťastné jsme, když nás děti za písničky odmění potleskem a širokým úsměvem.

Díky společně trávenému času jsme k sobě přirostly tak, že si  lidé často myslí, že jsme sestry. Přestože jsou naše povahy rozdílné, vzájemně se doplňujeme.

"U Gabči a Katky člověk vidí, že to, co dělají, dělají s láskou a že jejich práce je jejich životním posláním." ..... i to o nás píší pořadatelé v referencích.

Získaná ocenění

"Zúčastnily jsme se soutěže autorských písniček pro děti "Dětská nota 2021", kterou každoročně pořádá sbor PAPRSEK z Mladé Boleslavi. Od odborné poroty získala naše písnička TVOJE TĚLO, s textem Markéty Skalové, druhé místo. Ještě více nás však potěšila divácká CENA RÁMUSU, což je cena oblíbenosti písně u dětských posluchačů v hledišti. Ze 7 odehraných koncertů naše písnička rámusila 5x!!

Děkujeme Paprsčatům, jak krásně naši písničku zazpívaly. Velmi si všech ocenění vážíme a moc za ně děkujeme."

Gábina a Katka 🙂

 

Společně jsme také vystupovaly s revivalovou kapelou AbbaCZ nejen na domácí scéně, ale i v zahraničí (Dánsko, Norsko, Holandsko, Rakousko, Slovinsko, Německo, Švýcarsko, Polsko a Slovensko). 

 

gabca-solo

Gabriela Fritschová

Gábina vystudovala gymnázium a Státní konzervatoř v Praze. Po zdárném absolutoriu v oboru pop zpěv získala angažmá v pražských muzikálech Evita, Galileo, Starci na chmelu a Hello Dolly. V Plzeňské komorním divadle hrála v inscenacích Pytlákova schovanka a Mechanický pomeranč. Ke svým úspěchům si Gábina může připsat mimo jiné i sólové šansonové recitály. Společně koncertuje také se sólistkou Národního divadla Olgou Jelínkovou.

"Ve volném čase se věnuji vaření a své rodině. Čtu knížky a miluji impresionistické obrazy. Ráda řídím auto. Mám najeto tolik kilometrů, že jsem objela už celou planetu. "

kacka-solo

Kateřina Korbelová

Katka vystudovala gymnázium v Mladé Boleslavi. Rovněž absolvovala v oboru pop zpěv na Pražské státní konzervatoři. S vlastní country kapelou Company Time vydala tři sólová alba. Během své pěvecké kariéry spolupracovala s umělci jako je Lucie Bílá, Karel Gott, Helena Vondráčková, Michal David, skupiny Golem a Moon Dance Orchestra, se kterým zpívala v 11. řadě STARDANCE. Katka má za sebou i rozsáhlou pedagogickou činnost v oborech sólový a sborový zpěv. Vyučovala nejen v hudebních školách v tuzemsku, ale i na Konzervatoři ve švýcarském Bernu.

"Ráda trávím čas se svým manželem a našimi dětmi. Společně lyžujeme, běžkujeme a jezdíme na kole.  Ve volném čase také tancuji v taneční škole InDance."

Gábina a Katka v médiích

Škoda muzeum MB - Dětská nota 2021

Michalovice

TV Scéna - Rodeo Jirky Šubra

Adventní trhy 2018

Novoroční zvonění

Radio Junior