Pořady pro mateřské školy

DJI_0418.00_01_31_46.Still001

Šuplička a Krupičník

Premiéra v říjnu 2019

Pohádka o nezbedných skřítcích, kteří mají rádi veselé písničky, pořádek a krupicovou kaši. Setkávají se dva světy - říše lidí a říše pohádkových skřítků. Někdy stačí vytáhnout zlatou šišku v kartách a uvařit skřítkovi dobrou kaši ...

S nastudováním nám pomohla skvělá režisérka a ředitelka dramatického studia Divadélka Eva Deáková.

Můžete se těšit nejen na nové písničky pro děti, ale opět i na basu, kytaru, housličky, flétnu, zábavnou logopedii a na spoustu legrace se skřítky.

jak-kasparek-nasel-petrklic

Jak Oskárek našel petrklíč

Skřivánek Oskárek není jen tak obyčejný ptáček. Pomáhá popleteným vílám Gabčulínce a Kaťulínce probouzet jarní kytičky, travičku, bylinky, ptáčky a jiná zvířátka. Do všeho se zaplete i mrzutý krtek. Jak to s ním dopadne?

Zazpívejte si s námi písničky "Travička zelená, Prší prší, Studánko vstávej, Komáři se ženili, aj." Doprovodíme vás na kytaru a basu. Jarní atmosféru navodíme i hrou na zvonkohry.

oskarek-v-pohadkove-knizce

Oskárek v pohádkové knížce

Máte rádi večerníčkové písničky? Naše pohádka s Oskárkem je rozdělena do čtyř ročních období, k nimž jsme vždy přiřadily říkanku, hádanku a večerníčkovou písničku. Děti se zasmějí scénkám známých postaviček jako je Bob a Bobek či Pat a Mat. Tentokrát děti uslyší nejen basu, kytaru, housle a flétnu, ale zahrajeme i na foukací harmoniku. Nebudou chybět ani logopedické, hlasové a dechové prvky.

oskarek-ve-vanocnim-balicku

Oskárek ve vánočním balíčku

Chcete si užít poklidnou atmosféru tradičních českých Vánoc? Objednejte si naši vánoční pohádku! Vyprávíme o narození Ježíška a také o tradičních zvycích. Příběh je doplněný českými koledami hranými na housle, flétnu, kytaru a basu. Nezapomněly jsme ani na staročeský lidový famfrnoch! V této pohádce rozhýbeme s dětmi dechové, artikulační i hlasové ústrojí, rozvineme rytmické cítění a v neposlední řadě procvičíme jemnou i hrubou motoriku.

IMG_0421

Oskárek na cestách

Skřivánek Oskárek by se rád naučil pěknou písničku, a tak se ji společně vydáme hledat na cestě po Evropě. Navštívíme Rusko, Anglii a Itálii, seznámíme se s památkami, jídlem, místními zvyky a poslechneme si v každé zemi písničku v národním jazyce. Nakonec Oskárek zjistí, že nejkrásnější písničky jsou stejně u nás doma - v Čechách. Všechny písničky opět doprovázíme živou hrou na basu, kytaru a housle. Nevynechaly jsme ani hravé hlasové, dechové a artikulační rozcvičky.

karneval-2

Dovádivý karneval

Ke každému karnevalu patří masky, aby bylo veselo. S námi veselo určitě bude! Budeme hrát hry, soutěžit, zpívat, hádat ... a hlavně hodně dovádět! Na maškarním plese nebude chybět ani promenáda masek a jejich představení. Vše prostřídáme dětskou diskotékou, aby se děti nenudily a byly neustále aktivní. Připravíme pro vás zábavný animační program na míru.

rozlucka-s-predskolaky

Rozlučka s předškoláky

Náš program pro rozloučení s předškoláčky je opět plný zábavy. Nechybějí soutěže, hry, písničky ani hádanky. Školní rok zakončíme slavnostním pasováním předškoláčků na školáky. Máme vlastní ozvučení, takže můžeme klidně "řádit" i na vaší školní zahradě. Přesto vás prosíme o zajištění "mokré alternativy". Délku a náplň programu přizpůsobíme vašim potřebám.

_MG_0290 (2)

S Bédínkem na vodě

Hurá! Jsou tu prázdniny! Komediální příběh dvou nerozlučných kamarádek, které se společně vydají na letní dovolenou. 

Jak si poradí městská holka s dobrodružstvími na řece Berounce? Naučí ji zkušená vodačka, jak se chovat v přírodě? A co vodník, neexistuje, náhodou? ...... I o tom je náš letní příběh plný autorských písniček.

Děti si vyzkouší zavázat lodní uzel a zatančíme si "Komáří tanec".

Můžeme přivézt i ozvučení celé pohádky na vaší školní zahradu.